Головна » Дошка оголошень (16)

Інформація [16]
Інформація

Інформація | Переглядів: 27 | Дата: 04.06.2020 | Коментарі (0)

Результат пошуку зображень за запитом "профілактика віл сніду"ВІЛ передається: Кров Незахищені статеві контакти Від ВІЛ – інфікованої матері до дитиниПрофесійні ризики ВІЛ-інфікування Медичний персонал; Працівники пожежної служби,рятівники. Професії, повязані з виконанням косметичних маніпуляцій,...Результат пошуку зображень за запитом "профілактика віл сніду"ПрофіРезультат пошуку зображень за запитом "профілактика віл сніду"

Інформація | Переглядів: 77 | Дата: 03.12.2019 | Коментарі (0)

Вправа "Скринька безпеки"

Мета: сформувати в учнів навики відповідальної та безпечної поведінки, спонукати підлітків до пошуку шляхів захисту в небезпечних для них ситуаціях.

Тренер. Завдання вправи полягає в тому, що кожен з вас повинен подумати і написати:

1. Як захистити себе від булінгу.
2. Що повинна робити дитина у ситуації булінгу.
Озвучивши свої рекомендації, вкинути їх у спільну "скриньку безпеки".
Тренер записує на ватмані всі, запропоновані дітьми, варіанти.

Рекомендації:
1. Зберігай спокій, дій хоробро та обійди ситуацію.
2. Стримуй гнів.
3. Говори спокійно і впевнено - дай агресору можливість зупинитися. 
4. Звернися по допомогу до дорослого, якому довіряєш (це може бути вчитель, психолог чи соціальний педагог).
5. Повідом про булінг когось із дорослих анонімно.
6. Поговори про це зі своїм братом, сестрою, знайомими.
7. Відійди в сторону. Це не ознака слабкості! 
8. Усунь провокативні фактори.

ПАМʼЯТАЙТЕ! 
• Ви маєте право відмовитися робити те, до чого вас примушують силою або образливими, злими словами. 
• Ваша власність належить тільки вам. 
• Ви маєте право на допомогу. 
• Кожна дитина має право жити вільно, у безпеці, відчуваючи тепло і любов! 
Божко Дар*я

Нет описания фото.

Інформація | Переглядів: 170 | Дата: 05.06.2019 | Коментарі (0)

Чи допомагає медитація дітям?

Перевага медитації в тому, що дитина отримує здатність зосереджувати увагу впродовж тривалого часу. Зокрема, дослідження підтверджують, що медитація послаблює стрес, поліпшує пам'ять, зменшує агресивність, допомагає контролювати тривогу, поліпшує взаємини дитини в сім'ї та школі й загалом дарує їй відчуття внутрішнього спокою й умиротворення.

Як мотивувати дитину займатися медитацією

Доцільно змалечку привчити дитину до занять медитацією. Розгляньмо 5 нескладних технік розслаблення, що обов'язково сподобаються вашій дитині.

1. «Сходи до неба»

Це одна з кращих технік розслаблення. Її найліпше виконувати вночі:

запропонуйте дитині закрити очі й не рухатися. Нехай вона уявить, що лежить на лузі й дивиться на хмари, які пливуть у небі;
нехай дитина уявляє хмари різних форм. Це можуть бути форми тварин або предметів;
потім нехай дитина уявить сходи, які простягаються в небо. Нехай вона піднімається сходами і з кожним кроком дедалі більше розслабляється;
піднявшись у небо, дитина може побудувати собі укриття у хмарах.

2. «Усвідомлене дихання»

«Усвідомлене дихання» – це проста вправа на розслаблення. Порадьте дитині використовувати її щоразу, коли непокоїться:
нехай дитина зручно сяде. Одну руку потрібно покласти на груди, а іншу – на живіт;
запропонуйте дитині закрити очі, розслабити всі м'язи й глибоко дихати впродовж декількох хвилин;
нехай дитина зосередиться на тому, як піднімається й опускається її живіт у такт диханню. Вона має уявити, як занепокоєння полишає її з кожним видихом.

3. Техніка розслаблення перед іспитами

Якщо в дитини попереду складні іспити, ця техніка розслаблення допоможе їй здолати стрес:
запропонуйте дитині сісти на стілець і розслабитися;
нехай вона робить глибокі вдихи й зосередиться на своєму диханні;
потім дитина має по черзі розслабити м'язи шиї, спини, плечей і обличчя;
далі нехай уявить себе впевненим і мотивованим учнем, котрий у змозі легко скласти іспит.

4. «Бульбашки зі щасливими думками»

Це одна з найвеселіших технік розслаблення, що дасть дитині неабияке задоволення:
перед виконанням вправи поясніть дитині, що глибоке дихання допомагає розслабитися;
запропонуйте дитині зробити глибокий вдих і видути мильну бульбашку. У цей час вона повинна думати про щось позитивне і ніби поміщати ці думки в бульбашки. Дитина може думати про те, що любить або чого чекає;
порадьте дитині виконувати цю вправу разом із друзями, щоб додати собі гарного настрою.

5. Почергове розслаблення м'язів

Почергове розслаблення м'язів – це один із кращих способів для дорослих і дітей впоратися зі стресом:
запропонуйте дитині зайняти зручну позу – сісти або лягти. При бажанні вона може закрити очі;
заохотьте її по черзі напружувати й розслабляти м'язи в різних частинах тіла;
нехай дитина звертає увагу, як відновлюються її тіло й думки.
Тепер ви знаєте прості способи, що допоможуть вашій дитині усунути стрес. Навчіть цих технік дитину, адже вони допоможуть їй стати позитивною людиною.

Нет описания фото.

Інформація | Переглядів: 86 | Дата: 05.06.2019 | Коментарі (0)

Інформація | Переглядів: 417 | Дата: 01.03.2019 | Коментарі (0)

Результат пошуку зображень за запитом "стоп булінг"Пов’язане зображенняплакат_стоп_булiнг_новий.jpgРезультат пошуку зображень за запитом "стоп булінг"Пов’язане зображенняПов’язане зображення

 

Інформація | Переглядів: 362 | Дата: 28.02.2019 | Коментарі (0)

 

На певному етапі батьківства без помічників і вихідних мами часто стикаються з внутрішньою напругою, втомою, коли опускаються руки, і нічого не хочеться робити. Сьогодні існує таке поняття, як емоційне вигорання батьків. У цій статті ми розповімо про те, що це таке, і як з ним боротися.

MainCover_vygoranie1510914087.jpg

Батьківство завжди починається з ентузіазму і океану сил і впевненості, що все вийде. Сім'я поглинена щастям і ейфорією від появи маленької людини. Перший час навіть безсонні ночі зовсім не в тягар.

Але втома має властивість накопичуватися, а емоції від нового досвіду, знань, прийняття рішень починають трохи виснажувати (перший нежить, здуття животика, незрозумілі висипання, стрибки розвитку, кризи 2-3 років). Звичайно, це стосується обох батьків, але все-таки більшою мірою мами, яка знаходиться з малюком в постійному контакті 24/7. Тому давайте поговоримо про емоційне вигорання жіночої половини сім'ї.
 
Чим більше знань ми отримуємо, тим вище особиста ступінь відповідальності. Чи замислювалися наші мами так, як ми, над питаннями грудного вигодовування, першого прикорму, методик виховання? Швидше за все, що ні. Все виходило з сімейних традицій, суспільних норм і, звичайно ж, від неусвідомленого, інстинктивного. Та й часу для роздумів у них було набагато менше, була задача займатися побутом, дитиною, про інше особливо не думалося.
 
Обсяг різнопланової інформації, яка доступна сьогодні, значно розширює бачення материнства кожною жінкою. Ми вибудовуємо рамки допустимого, бажаного і, звичайно ж, малюємо ідеал "себе-мами", незмінно мчимо до нього на всіх швидкостях і фінішуємо в якийсь момент на позначці "материнське емоційне вигорання".

Ось деякі ознаки емоційного вигорання:

 

  • Забудькуватість. У Бермудському трикутнику пам'яті зникає вся важлива інформація навіть в ті моменти, коли ви, як вам здається, перебуваєте в ресурсі: виспалися, бадьорі, сконцентровані.
  • Зриви. Часто відбуваються зриви на всіх членів родини, з'являється відчуття безвиході. У якийсь момент всі навколо починають робити все абсолютно не так. Діти кричать і не слухаються дужче, чоловік ще впертіше не миє за собою посуд, та й зірки світять не так яскраво.
  • Хронічна втома. Життя переходить в режим автопілоту, ніщо не радує, діапазон емоцій вперто стоїть на нулі та уривками йде в мінус.
  • Постійне відчуття дня бабака. Іграшкам під ногами немає кінця і прибирати їх вже не хочеться, посуд в раковині магічним чином розмножується незалежно від того, що ви майже живете біля цієї самої раковини, провіант закінчується в одну мить, а духовка стає постійною співбесідницею.


Що ж робити?

Однозначно не чекати того, що емоційне вигорання випарується без вашого втручання:

  • Взяти себе в руки! І це не означає "Еге-гей я сильна, я все зможу". Це означає проаналізувати, що ви можете зробити для себе зараз, щоб стало значно легше. Просіть про конкретну допомогу, яка потрібна саме вам. Іноді буває так, що приходить бабуся і починає розважати й відволікати малюка, а ви йдете "відпочивати по господарству", незважаючи на те, що каструлі і пелюшки ведуть з вами діалоги в кожному нічному сні. Або ж, навпаки, ви б з радістю поринули в кулінарію і свої думки, тільки б відпочити від тисячного питання дитини "Що це?" за останні півгодини. Озвучуйте, яка конкретно допомога вам потрібна, як ви хочете відпочити, не потрібно жертв і надій на телепатичні здібності ваших родичів!
  • Тренуйте усвідомленість. Так, це складно. Так, іноді відчуття, що це не порада, а знущання. Але якщо ви все ще читаєте цю статтю, то вже носите гордий статус усвідомленої людини, адже шукаєте шляхи і способи, а не виправдання. Коли втома підходить до позначки 10 з 10 - це непросто, але ви ж хочете залишити замкнуте коло і повернути фарби життя. Як би це не звучало, але ми живемо, щоб постійно працювати і ставати краще. Працюємо над тілом в тренажерному залі, над побудовою відносин в родині, над собою в багатьох сферах. Так само добре було б працювати над своєю усвідомленістю. Дуже часто ми зриваємося на близьких через злість на самих себе. Зриваємося, значить, втрачаємо енергію на негативній емоції. Втрачаємо енергію, значить, наближаємося до вигорання. Як це відбувається? Наприклад, ви безбожно заїдали втому і емоції булочками, тортами і цукерками. Збираючись на чергову прогулянку з малюком, ви дістаєте улюблені джинси і розумієте, що вони малі. Злість йде на себе, але дуже ймовірно, що зривається ви саме на дитині. Якщо усвідомлено аналізувати свій стан і його джерело, дуже скоро ви зможете запобігати "вибухам". Наприклад, переглянете список солодощів в своєму раціоні.
  • Більше гуляйте на свіжому повітрі наодинці зі смачною кавою/чаєм і улюбленими треками або аудіокнигою. Прогулянки - це теж фізична активність, а значить, приплив гормонів щастя вам забезпечений.
  • Менше часу проводьте в соціальних мережах і на сторінках супер-мам блогерів. У розумних дозах це може бути корисно, але тільки якщо ви вмієте цих доз дотримуватися і не відчувати себе розчавленою через те, що у них все блищить чистотою, і діти навіть їжею брудняться гарно та естетично.
  • Займіться своїм здоров'ям і захопленнями. Це незмінні акумулятори енергії, гарного фізичного і емоційного самопочуття.
  • Навчіться слухати себе і говорити "ні". Наприклад, скажіть "ні" брудному посуду в раковині, якщо розумієте, що бути вибуху. Нехай ввечері чоловік скаже посуду "так". Навіть якщо ви дуже суворо дозуєте перегляд мультфільмів дитиною, але в якийсь момент відчуваєте, що на межі, переступіть цей пункт. Візьміть книгу, журнал і відпочиньте, не потрібно прагнути до позначки "ідеально".

Любіть свою сім'ю, але при цьому не забувайте любити себе, і завжди згадуйте фразу: "Коли мама щаслива, щаслива вся родина!"

Джерело:https://teddyclub.info/planuvannya-rodini/psihologiya-simyi/emociyne-vigorannya-batkiv-metodi-borotbi

Інформація | Переглядів: 145 | Дата: 02.03.2018 | Коментарі (0)