Головна » 2019 » Лютий » 21 » Міжнародний День рідної мови.
22:06
Міжнародний День рідної мови.

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ .

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Червонодібровського НВК.

        Варварич  І.П., вчитель української мови та літератури, провела мовний квест між 7 та 8 класом  на тему «О слово рідне!».  У ході якого учні повторили й закріпили норми орфоепії, орфографії, граматичне та лексичне значення окремих частин мови.

Панас Мирний наголошував, що  «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота схованка його духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, досвід, почування».   

З метою глибокої поваги та шани до рідної мови, було проведено диктант  у 9 класі «Україна в нас одна».

Учні 7 – 9 класів переглянули презентацію «День рідної мови – 21 лютого», головним завданням якої  було донести до учнів,що мова – це Божий дар,  а мовлення – неоціненний скарб. Це цілюще джерело і хто не припаде до нього вустами, той сам всохне від спраги.

Учні наголосили на тому, що мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.

          Також  класні керівники 5 – 9 класів провели години спілкування «День рідної мови».

На данном изображении может находиться: 6 человек, люди улыбаются, люди стоят

На данном изображении может находиться: 1 человек, сидит, стол и в помещении

На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди сидят и в помещенииНа данном изображении может находиться: 1 человек, сидит и в помещенииНа данном изображении может находиться: 15 человек, люди стоят и в помещении

Переглядів: 136 | Додав: nvk_ua | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]