Головна » 2015 » Жовтень » 29 » Краєзнавча експедиція: «Стежками Довбуша»
22:36
Краєзнавча експедиція: «Стежками Довбуша»

 

Ой, попід гай зелененький
Ходив Довбуш молоденький

Українська народна пісня

Дітям шкільного віку притаманне бажання розширити свій соціальний простір. Вони прагнуть помандрувати стежками рідної землі, наповнити свої серця романтикою та розширити інтелектуальні пізнання. Саме так зробили учні Червонодібровського НВК - учасники оздоровчої зміни профільного пересувного туристсько-виховного табору «Райдуга» - вихованці Глибоцького центру туризму та краєзнавства. Влітку вони вирушили у краєзнавчу експедицію Покутсько-Буковинськими Карпатами з походом 3 ступеня складності.

Було багато причин, щоб обрати цей маршрут, проте найголовніша з них – це знайомство з  чудовою  природою,  дослідження геологічних пам’яток, знайомство з гуцульськими легендами (зокрема і про Довбуша).

У  наші  плани  входила  перевірка вмінь та  навичок, знань,  вироблених  та  засвоєних учнями  на  заняттях  туристсько-краєзнавчого гуртка, прищеплення    любові до пішохідних  мандрівок, до такого чудового виду спорту, як  туризм.

Плануючи мандрівку, ми вирішили поєднати в одну нитку маршруту різні вершини, унікальні гідрологічні, геологічні та ботанічні об’єкти Буковини та Покуття

Безпосередньому проведенню експедиції передувала теоретична підготовка, у ході якої було зібрано попередню інформацію про район проведення подорожі, його географічне положення, природні умови, розроблено схему  маршруту походу, оформлено відповідну маршрутну документацію.

Під час експедиції ми досліджували різні природні об’єкти, такі, як Урочища Соколине Око і Протяте Каміння, Буковинські (Смугарські) водоспади, гора Писаний Камінь.

Також ми побували  в таборі Довбуша у смт. Ворохта. Як і Червонодібровська Січ, цей табір - духовний, оздоровчо-спортивний комплекс для дітей та юнацтва. Щоліта сюди з різних областей України приїжджають по 300-400 дітей. Вони проходять тут вишкіл з історії України, займаються спортом, формують національну свідомість та християнську мораль,  займаються національними промислами, гартують дух і тіло.

Табір створив наш земляк Валерій Одайський.

 

 

Володимир Баранюк,

вчитель Червонодібровського НВК,

керівник туристичного гуртка  

Глибоцького центру

 туризму і краєзнавства

Переглядів: 264 | Додав: nvk_ua | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]