Головна » 2015 » Травень » 8 » Нам не забути тих років війни...
19:52
Нам не забути тих років війни...

Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941–1945 рр. Не щезне з пам'яті людської, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу — його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставитися до  війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших?

 Ми розуміємо, що за все, що ми маємо, ми зобов'язані всім тим, хто воював, гинув, виживав у тих пекельних умовах, коли здавалося, що неможливо було вижити. І з відчуттям глибокої подяки ми звертаємося цього дня до наших ветеранів, що врятували наш народ. 

   

Протягом попередніх 23 років незалежна Україна відзначала 9 травня День Перемоги за усталеним радянським/російським зразком. Святкування за цим (пост)радянським зразком не відповідали історичній пам’яті українського народу і загальноєвропейським традиціям, призводили до ігнорування трагічних сторінок ІІ світової війни, закріплювали в свідомості культ війни. Результатом цього стало домінування історичних міфів, перманентне протистояння в суспільстві та посилення впливу Російської Федерації на громадське та політичне життя в Україні.

Завдяки Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
Символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги  цього року є червоний мак, який вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році.  
Учні Червонодібровського НВК , а також педагогічний колектив теж скористалися цим символом на нашому  виховному заході
« 1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».До нас у гості завітала колишній директор школи,історик  Клавдія Григорівна Бейко.
Гостя поділилася спогадами свого батька,учасника  Великої Вітчизняної війни,також наголосила на значній ролі України в тих страшних подіях.Учні привітали гостю квітами,подякували їй за цікаву розповідь. 
Після завершення свята діти понесли квіти до пам`ятника полеглим солдатам.
Також було проведенно єдиний урок«1939–1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!»    в старших класах, де діти переглянули відео про події Другої світової війни, концтабори та капітуляцію Німечинни.
 
Бібліотекарем Н.С. Горло було організовано книжкову виставку "Нам не забути тих років війни..."
  Зі словами подяки та вітанням звернулася до  та до учнів школи директор НВК – Маник Ірина Георгіївна.
Переглядів: 227 | Додав: nvk_ua | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]